JAZYK ITA  /  DE  /  EN  /  FR  /  SK
 

KÁVA

Kávový priemysel: od výsadby po zber, od spracovania a výberu najkvalitnejších zŕn, od vytvorenia zmesi po vytvorenie hotového produktu môžeme nazvať umením praženia. Tieto kroky sú základom vynikajúcej kávy Venturato.

 
  | | | | |  
 
Skip Navigation Links.

ARABIKA A ROBUSTA

Arabika a Robusta, svetovo najznámejšie a najpoužívanejšie odrody, sa vyznačujú svojimi typickými znakmi, ktoré sú zreteľné ešte pred tým, ako je káva v šálke.


Kávovník odrody Arabika rastie v nadmorskej výške 800 až 1500 metrov. Plody sú dlhé zeleno-modré bôby, ktoré po rozdelení majú vo vnútri typickú ryhu tvaru "S". V šálke je aromatická, sladká, jemná a niekedy aj ovocná. Je charakteristická nízkou úrovňou kofeínu v rozmedzí od 0,8% do 1,5%.

Robusta sa pestuje v nadmorských výškach 200 - 600 metrov nad morom. Jej plody majú žltohnedý bôb zaobleného tvaru a rovnú ryhu. V šálke je známa pre svoju výraznejšiu chuť a pre vyššiu úroveň kofeínu v rozmedzí od 1,7% do 3,5%.

S ohľadom na rozmanitosť sú najrozšírenejšie pestovateľské oblasti Arabiky na plantážach v Brazílii (popredný svetový výrobca), v ďalších juhoamerických krajinách vrátane Kolumbie, Strednej Ameriky a v niekoľkých krajinách vo východnej Afrike. Odroda Robusta sa pestuje v prvom rade v Indii (bôby považované za najlepšie na svete) a v ďalších oblastiach juhovýchodnej Ázie (Vietnam, Indonézia) a strednej Afriky.


Produkcia odrôd kávovníka podľa geografickej polohy

Pre tých, ktorí pri káve relaxujú alebo sa potrebujú sústrediť, pre tých, ktorým v krvi koluje "kofeín", pre tých, ktorí pijú len jednu šálku, ale musí byť vynikajúca. Pre tých, ktorí sú presvedčení, že káva im prospieva a ktorí trvajú na tom, aby pili len tú najlepšiu. Pre tých, ktorí si vždy mysleli, že bez kávy by bola chuť života nejaká prázdna. Pre tých, ktorí sa zbláznili pre kávu a nikdy by nepriznali, že je to z kapučína.

Caffe Venturato è su Facebook © KÁVA VENTURATO 2010 - La Coloniali srl
Všetky práva vyhradené - Adm - web - VAT IT03603230263 -