JAZYK ITA  /  DE  /  EN  /  FR  /  SK
 

KÁVA

Kávový priemysel: od výsadby po zber, od spracovania a výberu najkvalitnejších zŕn, od vytvorenia zmesi po vytvorenie hotového produktu môžeme nazvať umením praženia. Tieto kroky sú základom vynikajúcej kávy Venturato.

 
  | | | | |  
 
Skip Navigation Links.

KÁVOVÉ ZMESI

Žiadna odroda ani druh jedinej kávy Vám neumožní vytvoriť perfektné espresso s nádhernou vôňou, harmonickou chuťou a plnosťou tela kávy. Z tohto dôvodu musí byť pravé talianske espresso vytvorené zo zmesi správneho pomeru Arabiky a Robusty.Počas tejto rozhodujúcej fázy, bohaté skúsenosti pražiarne a úroveň citlivosti hrajú zásadnú úlohu pri dosahovaní dokonalej rovnováhy chutí, na základe rozsiahlych znalostí špecifických vlastností jednotlivých typov zelenej kávy.

Zmiešavanie je možné vykonať v dvoch rôznych fázach. Ak veľkosť zŕn a vlastnosti kávy sú podobné, môže byť zmiešavanie vykonané pred pražením. Keď sú charakteristiky kávy odlišné, miešanie sa vykonáva neskôr. V tomto prípade rôzne druhy kávy zvyknú byť pražené individuálne a zmiešavanie sa vykonáva postupne.

Pre tých, ktorí pri káve relaxujú alebo sa potrebujú sústrediť, pre tých, ktorým v krvi koluje "kofeín", pre tých, ktorí pijú len jednu šálku, ale musí byť vynikajúca. Pre tých, ktorí sú presvedčení, že káva im prospieva a ktorí trvajú na tom, aby pili len tú najlepšiu. Pre tých, ktorí si vždy mysleli, že bez kávy by bola chuť života nejaká prázdna. Pre tých, ktorí sa zbláznili pre kávu a nikdy by nepriznali, že je to z kapučína.

Caffe Venturato è su Facebook © KÁVA VENTURATO 2010 - La Coloniali srl
Všetky práva vyhradené - Adm - web - VAT IT03603230263 -