JAZYK ITA  /  DE  /  EN  /  FR  /  SK
 

KÁVA

Kávový priemysel: od výsadby po zber, od spracovania a výberu najkvalitnejších zŕn, od vytvorenia zmesi po vytvorenie hotového produktu môžeme nazvať umením praženia. Tieto kroky sú základom vynikajúcej kávy Venturato.

 
  | | | | |  
 
Skip Navigation Links.

OCHLADZOVANIE KÁVY

Začať ochladzovať kávu je potrebné čo najskôr po procese praženia, s cieľom podporiť vnútornú kondenzáciu aromatických látok prítomných v káve. Kávu je možné chladiť vodou, ale v tomto prípade majú zrná tendenciu absorbovať vlhkosť a stávajú sa menej vysušenými a aromatickými.Práve z tohto dôvodu dáva Venturato prednosť ochladzovaniu suchou metódou. Aj keď je táto metóda drahšia, je ideálna pre konečnú kvalitu kávy a získanie plnej zmesi s optimálnymi vlastnosťami.

Najlepšie pražiarne v žiadnom prípade nebalia kávu ihneď po vychladnutí do obalov. Namiesto toho nechajú kávu „dozrieť“ pri regulovaných teplotách. Takto v sebe káva stabilizuje svoje prírodné oleje a umožňuje vývoj tukom, ktoré dodávajú káve jej aromatický základ, stálosť a schopnosť pripraviť espresso s jemnou a konzistentnou krémou.

Pre tých, ktorí pri káve relaxujú alebo sa potrebujú sústrediť, pre tých, ktorým v krvi koluje "kofeín", pre tých, ktorí pijú len jednu šálku, ale musí byť vynikajúca. Pre tých, ktorí sú presvedčení, že káva im prospieva a ktorí trvajú na tom, aby pili len tú najlepšiu. Pre tých, ktorí si vždy mysleli, že bez kávy by bola chuť života nejaká prázdna. Pre tých, ktorí sa zbláznili pre kávu a nikdy by nepriznali, že je to z kapučína.

Caffe Venturato è su Facebook © KÁVA VENTURATO 2010 - La Coloniali srl
Všetky práva vyhradené - Adm - web - VAT IT03603230263 -