JAZYK ITA  /  DE  /  EN  /  FR  /  SK
 

KÁVA

Kávový priemysel: od výsadby po zber, od spracovania a výberu najkvalitnejších zŕn, od vytvorenia zmesi po vytvorenie hotového produktu môžeme nazvať umením praženia. Tieto kroky sú základom vynikajúcej kávy Venturato.

 
  | | | | |  
 
Skip Navigation Links.

ZBER KÁVY

Kávové plody môžu byť zberané jedným z dvoch spôsobov: sťahovanie alebo oberanie.Sťahovanie

Zber spočíva v odstrihávaní všetkých kávových plodov, zrelých aj nezrelých, manuálne a za pomoci strojov, ktoré osekali celé vetvy kríkov. Jedná sa o najlacnejší spôsob, ale taktiež najhorší. Pri tomto spôsobe zberači zbierajú plody vrátane kvetov, listov atď.

Oberanie

Oberanie je oveľa nákladnejší spôsob, ktorý je vykonávaný ručne. Zber prebieha výberom iba tých plodov, ktoré sú zrelé. Toto je optimálna metóda, ktorá vyžaduje zručných a šikovných oberačov, ktorí týmto zabezpečujú vynikajúcu kvalitu úrody.

Pre tých, ktorí pri káve relaxujú alebo sa potrebujú sústrediť, pre tých, ktorým v krvi koluje "kofeín", pre tých, ktorí pijú len jednu šálku, ale musí byť vynikajúca. Pre tých, ktorí sú presvedčení, že káva im prospieva a ktorí trvajú na tom, aby pili len tú najlepšiu. Pre tých, ktorí si vždy mysleli, že bez kávy by bola chuť života nejaká prázdna. Pre tých, ktorí sa zbláznili pre kávu a nikdy by nepriznali, že je to z kapučína.

Caffe Venturato è su Facebook © KÁVA VENTURATO 2010 - La Coloniali srl
Všetky práva vyhradené - Adm - web - VAT IT03603230263 -