JAZYK ITA  /  DE  /  EN  /  FR  /  SK
 

KÁVA

Kávový priemysel: od výsadby po zber, od spracovania a výberu najkvalitnejších zŕn, od vytvorenia zmesi po vytvorenie hotového produktu môžeme nazvať umením praženia. Tieto kroky sú základom vynikajúcej kávy Venturato.

 
  | | | | |  
 
Skip Navigation Links.

KÁVOVNÍK JE VŽDY ZELENÝ KRÍK…

...ktorý patrí do skupiny Rubiaceus, druh Coffea. Dnes sa prevažne pestujú dve odrody druhu: Coffea Arabica a Coffea Canephora, tiež označovaná ako 'Robusta'. V Etiópii, odkiaľ kávovník pôvodne pochádza, rastie v prírode samovoľne. V iných, kultivovanejších oblastiach – predovšetkým v tropickom podnebí – kam sa kávovník doviezol, sa pestuje na plantážach.Jeho plody (kôstkovice) sú podobné čerešniam a obsahujú dva bôby obklopené membránou s názvom „pergamen“ alebo strieborná fólia. Rastlina začne prinášať svoje plody až po troch rokoch, ale potom produkuje plody po dlhú dobu, dokonca aj niekoľko desiatok rokov.

Pre tých, ktorí pri káve relaxujú alebo sa potrebujú sústrediť, pre tých, ktorým v krvi koluje "kofeín", pre tých, ktorí pijú len jednu šálku, ale musí byť vynikajúca. Pre tých, ktorí sú presvedčení, že káva im prospieva a ktorí trvajú na tom, aby pili len tú najlepšiu. Pre tých, ktorí si vždy mysleli, že bez kávy by bola chuť života nejaká prázdna. Pre tých, ktorí sa zbláznili pre kávu a nikdy by nepriznali, že je to z kapučína.

Caffe Venturato è su Facebook © KÁVA VENTURATO 2010 - La Coloniali srl
Všetky práva vyhradené - Adm - web - VAT IT03603230263 -