JAZYK ITA  /  DE  /  EN  /  FR  /  SK
 

KÁVA

Kávový priemysel: od výsadby po zber, od spracovania a výberu najkvalitnejších zŕn, od vytvorenia zmesi po vytvorenie hotového produktu môžeme nazvať umením praženia. Tieto kroky sú základom vynikajúcej kávy Venturato.

 
  | | | | |  
 
Skip Navigation Links.

SPRACOVANIE KÁVY PO ZBERE

Akonáhle je káva zozbieraná a nazhromaždená, musí byť zbavená všetkých častí dužiny, šupiek a ostatných nečistôt. Toto je veľmi dôležitý proces, ktorý má veľký vplyv na konečné vlastnosti zelených zŕn. Dva spôsoby týchto metód delia kávu na ďalšie poddruhy: umývané (prané) kávy a prírodné kávy.Prírodné kávy

Po tom ako bola káva zozbieraná, umiestňuje sa na suché slnečné miesta, väčšinou niekoľko centimetrov pod zemou. Táto zem má špeciálne zloženie, aby dokázala zaručiť dokonalé vysušenie. Po vysušení sa dužina za pomoci strojov odstraňuje a zostávajú už len zelené zrnká kávy.

Umývané (prané) kávy

Kávové zrná sú zbavované dužiny silnými prúdmi vody a neskôr sú umiestňované vo veľkých vodných nádržiach na niekoľko dní. Následne sa nechávajú vysušiť.

Pre tých, ktorí pri káve relaxujú alebo sa potrebujú sústrediť, pre tých, ktorým v krvi koluje "kofeín", pre tých, ktorí pijú len jednu šálku, ale musí byť vynikajúca. Pre tých, ktorí sú presvedčení, že káva im prospieva a ktorí trvajú na tom, aby pili len tú najlepšiu. Pre tých, ktorí si vždy mysleli, že bez kávy by bola chuť života nejaká prázdna. Pre tých, ktorí sa zbláznili pre kávu a nikdy by nepriznali, že je to z kapučína.

Caffe Venturato è su Facebook © KÁVA VENTURATO 2010 - La Coloniali srl
Všetky práva vyhradené - Adm - web - VAT IT03603230263 -