JAZYK ITA  /  DE  /  EN  /  FR  /  SK
 

KÁVA

Kávový priemysel: od výsadby po zber, od spracovania a výberu najkvalitnejších zŕn, od vytvorenia zmesi po vytvorenie hotového produktu môžeme nazvať umením praženia. Tieto kroky sú základom vynikajúcej kávy Venturato.

 
  | | | | |  
 
Skip Navigation Links.

PRAŽENIE KÁVY

Ak sa praženie nevykonáva správne, ani z toho najlepšieho druhu kávy nezískate dokonalé espresso. Praženie je veľmi delikátny proces. Vďaka praženiu káva podstúpi svoju záverečnú transformáciu s dôrazom na klasické farby a vône, pre ktoré je veľmi dobre známa.Praženie sa musí vykonávať pomaly pomocou horúceho vzduchu, a to vďaka pôsobeniu priameho plameňa tak, aby každé zrno mohlo byť rovnako upražené. Pražiareň Venturato praží svoju kávu približne 23 až 24 minút, tento čas je možné predĺžiť na takmer 26 minút v závislosti na druhu kávy. V počiatočnej fáze sa teplota rýchlo zvyšuje až do dosiahnutia hranice 200 stupňov. Potom sa intenzita postupne zvyšuje až do konca procesu praženia a keď dochádza k záveru, teplota je niekde na hranici 212-213 stupňov. Týmto spôsobom sú kávové zrná dokonale upražené bez toho, aby sa zmenili ich aromatické, organoleptické a výživové vlastnosti. Rýchlejšie praženie môže zrná spáliť, čo im dodá kyslú a nepríjemnú pachuť.

Konkrétne pri káve Platinum je praženie ešte pomalšie a prebieha v pražičke, ktorá je vykurovaná drevom. Po prispôsobení sa novým normám, dosahuje dokonalú úroveň praženia ... spôsobom starej školy.

Pre tých, ktorí pri káve relaxujú alebo sa potrebujú sústrediť, pre tých, ktorým v krvi koluje "kofeín", pre tých, ktorí pijú len jednu šálku, ale musí byť vynikajúca. Pre tých, ktorí sú presvedčení, že káva im prospieva a ktorí trvajú na tom, aby pili len tú najlepšiu. Pre tých, ktorí si vždy mysleli, že bez kávy by bola chuť života nejaká prázdna. Pre tých, ktorí sa zbláznili pre kávu a nikdy by nepriznali, že je to z kapučína.

Caffe Venturato è su Facebook © KÁVA VENTURATO 2010 - La Coloniali srl
Všetky práva vyhradené - Adm - web - VAT IT03603230263 -